Get Adobe Flash player
Vremenska napoved
Slideshow

Veliki uspehi Fire Group motokrosistov

Končno je nastopila težko pričakovana pomlad, kar pa pomeni tudi začetek nove motokros sezone, katero je ekipa MK Fire group Extreme Team začela z več kot odličnimi rezultati.

Na prav vsaki dirki so posegli po najvišjih mestih. Sezona se je začela z Državnim prvenstvom v Prilipah, kjer jev razredu MX 65 zmagal Gašper Polajžer, drugi je bil Gal Zupančič, tretji pa Jure Perpar. Matevž Robek je zasedel odlično tretje mesto v MX 85, Urban Zupančič je v razredu MX 125 zasedel osmo mesto, v elitni kategoriji MX Open je Rok Zupančič končal na štirinajstem mestu, Rus Andrej pa je v kategoriji MX Veterani dirko končal na nehvaležnem četrtem, vendar kljub temu odličnem mestu. Državno prvenstvo se je nadaljevalo z dirko v Hrvaškem Zaboku, kjer je podmladek ponovno osvojil vsa najvišja mesta. V kategoriji MX 65 je zmagal Gal Zupančič, sledila sta mu Gašper Polajžer in Jure Perpar. V svoji kategoriji sta Robek Matevž in Rus Andrej končala na odličnem tretjem mestu. Sledile so dirke v Semiču, Slovenskih Konjicah, Šentvidu pri Stični… Vrhunec dosedanjih nastopov pa je bila udeležba na evropskem prvenstvu v Prilipah. Pomerili so se v treh kategorijah, in sicer EMX 65, EMX 85 in EMX Open. Podmladek se je v razredu EMX 65 in EMX 85 pogumno in vztrajno boril z vsemi nastalimi težavami, med drugimi so končni razplet dirke krojili tudi padci. Vsi člani so prav vsako dirko končali na zares fantastičnih mestih in si s tem naredili odlična izhodišča v skupnem seštevku.